נוסע עם חברי הטוב, עמרם500, בחזרה הביתה אחרי עוד הופעה מוצלחת של קרוסלה. עמרם מכניס דיסק של פיית' נו מור למערכת – King For A Day Fool For A Lifetime, פייבוריט משותף של שנינו. תוך כדי מתפתחת בינינו שיחה על הופעות, על פיית' נו מור ועל איך שהיינו משתוללים כמו בני חמש עשרה אם רק היינו זוכים להיות באחת מהופעות האיחוד שלהם. יומיים אחרי אני מרים טלפון ל-500 וצועק עליו: "עמרם, שת'לא מאמין! עמרם אתה בוכה חמוצים עמרם, פיית' נו מור מגיעים, התחילה מכירת הכרטיסים!" כמובן שקנינו מיד, אחרי הכל גדלנו וחונכנו על האלבום המושלם הזה.

פסטיבל המוזיקה של הייניקן היה ללא ספק פסגת עונת ההזעה של 2009. איזה שבוע טירוף עבר עלינו, כל כך הרבה מוזיקה הייתה לחוות – FNM, MGMT, Dinosaur Jr, Monotonix, וסט של LCD Sound System ושם זה רק התחיל – גם Jazzsteppa ו- Allen Ellien הגיעו ארצה מברלין כדי לוודא הריגה… בשבת, כבר נראיתי כמו גופה. גופה עם חיוך מטופש (של ילד בן חמש עשרה).

עמי שליו ממונוטוניקס מזיע על איזה מישהו שנראה די מבסוט מזה
עמי שליו ממונוטוניקס מזיע על איזה מישהו שנראה די מבסוט מזה / צילום: דימה וזינוביץ'

עכשיו, אחרי שחלפה לה הסערה ואחרי שהתאוששתי גם ממסיבת רווקים (לא שלי, אני רווק שלא ממש חוגג את זה…) אני סוף סוף יכול לספר לכם קצת ולהראות לכם הרבה מתוך וועידת המוזיקה של הייניקן (הפאנלים, לא ההופעות). שני פאנלים, האחד שנקרא רוקטרוניקה דיבר על המיזוג שבין עולם הרוק ומוזיקת המועדונים האלקטרונית והשני היה בנושא קידום מוזיקה דרך המדיה בתרבות המיינסטרים. היה בעיקר מצחיק. כל המי ומי של תעשיית המוזיקה הגיעו, כוסיות-על בשמלות ירוקות של הייניקן חילקו לנו בירה.

רוקטרוניקה

משתתפים: מנחה הפאנל – איש בוטניקה והקצה נדב רביד, הצמד ג'יימס מרפי ופט מהוני הלוא הם LCD Soundsystem שראיתי לייב בשנת 2005 בלונדון (איזה כיף להשוויץ), תמיר מוסקט הגאון שמאחורי הבלקן ביט בוקס ופרויקטים רבים אחרים, אסף אמדורסקי המאופק ובאמצע, בין כולם, סקאזי, שפשוט התנהג כמו ילד מפגר לאורך כל הדיון. הצחיק אותי לאללה הטראנסוואט הזה עם השלפוחית הלחוצה שלו והיציאות האולטרא נמוכות. אני חושב שטוב שהוא בא.

ג'יימס מרפי מדבר על לנגן פאנק רוק במסיבות… גם מרפי היה משעשע, לבנאדם יש חוש הומור מעולה, הנה תראו:

ג'יימס מרפי מסביר במה הוא עובד… מדבר על ההבדל הגדול שבין הדינאמיקה של הקהל והאמן בהופעות רוק לעומת מסיבות במועדונים.

דיון בנושא אימפרוביזציה והשימוש במחשבים בהופעות חיות. אמדורסקי טוען שעברית לא עובדת במוזיקת מועדונים רקידה. כנראה שהוא לא האזין ל- Shirbul, אוסף הרמיקסים המעולה של נדב רביד (להורדה). חוץ מזה תקשיבו לתמיר מוסקט, איש חכם.

קידום מוזיקה דרך המדיה בתרבות המיינסטרים

משתתפים: דנה קסלר (בתפקיד המנחה המפריעה), מרכוס ווב מטיים אאוט לונדון, רותי מרום – יח"צנית חריפה במיוחד, ליאור רחמני – גאון המוזיקה שמנהל את קול הקמפוס, יהודה נוריאל מידיעות, ניב הדס מוואלה, אור ברנע מ- Ynet ודן דן מתיוק מגלגל"צ.

הדיון המרכזי. רותי מרום מגינה על מקצוע היח"צנות ועל התן וקח הישראלי, מכסחת את המבקרים, כמה שניות של תרבות דיבור ישראלית בתחילת הוידאו…

המשך של הוידאו, יהודה נוריאל בדברי תוכחה ואינטגריטי עיתונאי. דיון מרתק על בחירת התכנים המפורסמים במדיה ועל עיצוב דעת הקהל:

עוד על הוועידה: