fbpx
חיפוש

נרנג'ה מביאים את האנה האקלברג המדהימה להופעה בישראל

קר שם בנורווגיה
קר שם בנורווגיה

כבר אפשר להרגיש את רוחות הצפון הקרות מנשבות על קיצו של קיץ ההופעות החיות הכי שווה שהיה לנו כאן מאז הכרזת העצמאות. אחרי שהצדיקים של חברת ההפקות נרנג'ה הביאו לנו מאיסלנד את Múm לבארבי, עכשיו זה תורה של הנורווגית המדהימה Hanne Hukkelberg לעלות לבימת הבארבי ובקולה הילדותי להכריז רשמית על חורף. אם נמשיך לקבל בקצב הזה עוד הופעות של אמני אינדי מחו"ל, נראה לי שיהיה בסדר, נתחמם כבר בקהל…

ההופעה תתקיים בבארבי ב-18 לנובמבר

(קאבר לשיר של הפיקסיז) listen to Break my Body by Hanne Hukkelberg

[podcast]http://lightbaz.com/wp-content/uploads/2009/10/break_my_body.mp3[/podcast]

מבקרי מוזיקה, נוטים להשוות כל קול שמשאיר אותם ללא מילים לקול שכבר שפכו עליו יותר מדי מילים. על מי הם לא חשבו רק בשביל להכניס את האקלברג למשוואה? ביורק, ג'וני מיטשל, ג'ואנה ניוסום, סטינה נורדנסטאם, אפילו את שמה של בילי הולידי הזכירו איפשהו. הדבר היחיד שאני מצליח ללמוד מההשוואות הריקות האלו הוא שהגברת הנורווגית המדהימה הזו היא מסוג נדיר של אמני אינדי כאלה אשר לא נשמעים כמו שום דבר אחר. כל הזמרות המיוחדות, שהאקלברג מושווית אליהן, דומות אך ורק בדבר אחד. בזה שהן שונות מאוד מוזיקלית. גם אחת מהשנייה וגם מכל דבר אחר שיצא לעולם לשמוע לפניהן.

הבחורה גם באה עם וואחד נסיון – מדופלמת ממכללת אוסלו למוזיקה, היא הספיקה עד היום לנגן עם להקות ג'אז, רוק, פופ ואפילו דום-מטאל. היא כבר הוציאה שלושה אלבומים עד היום, האחרון Blood From a Stone המעולה יצא השנה. עם כל כך הרבה התנסויות מוזיקליות, אני מניח שאפשר לקרוא למה שהיא עושה אקפרימנטל אבל אז יחשבו שזה קשה להאזה והמצב הוא בדיוק הפוך.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DFoSWOS1Qxg&feature=player_embedded[/youtube]

את האלבום Blood From a Stone כתבה האנה האקלברג בתקופה שחיה באיזה כפר פסטורלי וקפוא לא רחוק מהקוטב הצפוני. איכשהו האלבום יצא יותר בועט מקודמיו והיא מסבירה:

"בצפון נורווגיה הרבה יותר שקט. זה היה מעניין לחוות את הכתיבה גם בעיר עמוסה ורועשת, וגם בכפר שקט. שמתי לב שזה השפיע עליי בדרכים רבות. חשתי צורך לכתוב שירים יותר שקטים בעיר הרועשת, ושירים יותר רועשים בכפר השקט".

Blood From A Stone (2009) by Hanne Hukkelberg
האלבום החדש - Blood From A Stone - קאבר-ארט יפיפה

חורף… מומלץ בחום.

 1. קיבלתי הרגע מייל (15/10) מהיח"צ של ההופעה וזה הולך ככה: "שגרירות נורווגיה תיתן חסות להופעה היחידה בישראל של האנה הקלברג בבארבי ת"א 18/11/09"איזה כיף, גם הופעה מצויינת וגם מחיר הכרטיס הוזל מ- 179 ש"ח ל- 119 ש"ח! עוד ח"ח הולך ממני אל – Naranjah team שאני כל כך מעריך את מה שהם מחוללים על בימות ישראל.
 2. עוד מנרנג'ה: אדם גרין יגיע לבארבי ב- 12 לאוקטובר, יחמם שי נובלמןאדם גרין ביטל את הופעתו בארץ.

Uri Zer Aviv

עיתונאי, בלוגר, עורך ומגיש ברדיו הקצה

4 Comments
 1. שמוליק כץ

  אוקטובר 6, 2009 22:08

  ואם לשאול שורות מאחרים ולהוסיף לאיבוד הקצה:
  "אני הייתי שם, 2009, שנרנג'ה ומונוקרייב ועוד המון חבר'ה טובים הפכו את ישראל למקום שכיף לאהוב בו אינדי"

  שלא יגמר לעולם…

 2. אורי זר אביב

  אוקטובר 12, 2009 23:43

  אמן

 3. לופוס

  אוקטובר 31, 2009 13:43

  אני אוהבת את נרנג'ה!!!

 4. […] הם כבר הספיקו להביא לנו את: Why, Calexico, Deerhoof, Mum, M83, The Skatalites, Hanna Hukkleberg והרשימה רק ממשיכה להתארך כל הזמן. אבל יו לה טנגו? זה כבר […]

אולי תגיד את זה כבר?