אור בזויות בפייסבוק. התוכנית משודרת בימי שני ב-13:00 ברדיו הקצה וברדיו הבינתחומי

Xylaroo – "On My Way"

הולי וקוקו הן צמד אחיות מפפואה גינאה החדשה שגרות ויוצרות בלונדון ועומדות להוציא בקרוב אלבום בכורה. יש משהו חצוף ומלא חיוּת בפמיניזם הניהיליסטי של השיר הזה. כיף בדרך לגיהנום.

"Aleister Crowley are you ready for me? 'Cause I'm on my way"

Xylaroo
Xylaroo

The Polyphonic Spree – "Soldier Girl"

הייתי חייל שרחוק מדי מחברה שלו כשיצא השיר הזה, כמו הרבה חיילים אחרים, וזה הפך להמנון שלי ושלה לתקופה ההיא. מתוך אלבום הבכורה של חבורת ההיפים, שאז מנתה כשלושים ומשהו חברים, ושאחת מהם ידועה היום כסיינט וינסנט.

The Polyphonic Spree. צילום: פליקר
The Polyphonic Spree. צילום: פליקר

Akron/Family – "Don't Be Afraid, You're Already Dead"

יכול להישמע מוזר ששיר כל כך קליט, בהיר ויפה רואה אור ב־"Young God Records" – הלייבל של איש להקת סוואנס האימתנית – מייקל ג'ירה. מצד שני, גם דבנדרה בנהארט הוציא שם שני אלבומים. Akron/Family הוא הרכב פולק נסיוני והשיר הנהדר הזה לקוח מאלבומו השלישי – "Love Is Simple".

Akron/Family - Love Is Simple
Akron/Family – Love Is Simple

Rare Bird – "Passing Through"

למרות שלא ממש הצליחו בארץ מוצאם, Rare Bird הבריטים זכו לקהל רב במדינות אחרות באירופה, במחצית הראשונה של שנות השבעים. הלהקה שילבה פרוגרסיב רוק רך עם ערמות של סינתיסייזרים ואחראית לכמה בלדות מושלמות – ממש כמו זאת.

Rare Bird - Born Again
Rare Bird – Born Again

Elton John – "Tiny Dancer"

שייזהר לא לבצע את השיר הזה ביום חמישי (26.5) בפארק הירקון. דיר באלאק אלטון.

Jennifer Warnes – "Coming Back to You"

האזנתי במשך שנה וחצי המון לאלבום הזה, משירי לאונרד כהן, מבלי לדעת שג'ניפר וורנס ששרה את כל השירים בו היא לא אחרת מאשר הזמרת ששרה את ה-שיר של "ריקוד מושחת". מה שכן ידעתי הוא שהיא הייתה זמרת ליווי של הכהן הגדול ושחילול הקודש שהיא עשתה בשיריו הוא יצירת אמנות בפני עצמה. אם אהבתם, אתם מוכרחים לשמוע את הגרסה שלה ל־"A Singer Must Die".

Jennifer Warnes - Famous Blue Raincoat
Jennifer Warnes – Famous Blue Raincoat

Cass McCombs – "I Went To The Hospital"

התאהבתי בקאס מקומבס ב־2011 כשהוציא את "Wit's End", ועד היום אני מגלה שירים מדהימים שלו. הפעם תורו של השיר הראשון מתוך האלבום הראשון שלו – "A" שיצא ב־2003.

"I want to be famous for falling in love"

Cass McCombs - A
Cass McCombs – A

Dorthia Cottrell – "Gold"

סולנית להקת הסטונר־דום־מטאל המעולה Windhand הוציאה בשנה שעברה אלבום סולו יפהפה, שנתן דרור לצד הפולקי שלה. ואיזה קול גדול, וואו.

"And is it cold in the hollow of the neon lights \ Sometimes a slave looks like an angel when you look at her right"

Dorthia Cottrell

Modest Mouse – "Wild Pack of Family Dogs"

מהשירים האלה שעד שלא מקשיבים באמת למילים, לא קולטים עד כמה הם עצובים. ואם לא האזנתם עדיין לאלבום המופת "The Moon & Antarctica" – עזבו הכל עכשיו ועשו זאת. כן, זאת פקודה.

"A wild pack of family dogs came runnin' through the yard \ And as my own dog ran away with them, I didn't say much of anything at all"

Modest Mouse - The Moon & Antarctica
Modest Mouse – The Moon & Antarctica

D.R.Y – "זבוב"

הערב (רביעי 25.5) דראיי ישיקו את הסינגל החדש והמעולה הזה מתוך אלבום הבכורה – "Spring Comes" – יחד עם רם אוריון בהופעה בלבונטין 7.

D.R.Y. צילום: גוני ריסקין
D.R.Y. צילום: גוני ריסקין

A Giant Dog – "I'll Come Crashing"

ההחתמה הטרייה של Merge Records היא להקה סופר אנרגטית מאוסטין, טקסס והשיר הזה הוא בחירה מייצגת ודי המנונית שלה. מי שאוהב את Sheer Mag כנראה יעוף גם על A Giant Dog.

A Giant Dog
A Giant Dog

Bob Mould – "Voices in My Head"

קטע מעולה מתוך אלבום הסולו החדש, "Patch The Sky", של מנהיגה לשעבר של Hüsker Dü.

Bob Mould
Bob Mould

Soap&Skin – "Sugarbread"

שיר הנושא המצמרר והוואגנריאני מתוך האי.פי המושלם שהוציאה אנייה פלאשק האוסטרית ב־2013. האזינו גם לקאבר שלה ל־"Me And The Devil" של גיל סקוט הרון – עליו השלום.

"Try to break one's heart in perpetuity"

Soap&Skin-Sugarbread EP
Soap&Skin-Sugarbread EP

Bill and Murray – "The Silence Grows"

הוא אמנם לא עשה מספיק רעש, אבל לטעמי האלבום "A New Kind of High" של ביל ומוריי הוא אחד האלבומים הישראליים הכי יפים של השנה שעברה. והשיר הזה כבש אותי תוך האזנה אחת.

"Smile even if it hurts  \ It's funny how the waves come back \ even when the shore gets mad \ and so it goes, the silence grows"

Bill and Murray. צילום: יונתן בירנבאום
Bill and Murray. צילום: יונתן בירנבאום

Sinéad O'Connor – "Drink Before The War"

ובכן, המשטרה מרביצה לאנשים ברחוב וראש הממשלה ממנה את אביגדור ליברמן לשר הבטחון. אני חושב שכדאי להתחיל לשתות לקראת המלחמה הבאה. שיהיה לכולנו בהצלחה.

אור בזויות בפייסבוק. התוכנית משודרת בימי שני ב-13:00 ברדיו הקצה וברדיו הבינתחומי