אור בזויות בפייסבוק. התוכנית משודרת בימי שני ב-13:00 ברדיו הקצה וברדיו הבינתחומי.

Barry Adamson – "Evil Kind"

אלבום חדש של בארי אדמסון הוא די ביג דיל בשבילי. מדובר באיש הבאד סידז שמנגן כבר שנים עם ניק קייב עוד מימי הבירת'דיי פארטי, ומי שהיה חבר בלהקת הארט-Pאנק האדירה Magazine, בלהקת הסינת'פופ וויסאז' ואפילו בילה זמן קצר כחבר להקת הבאזקוקס. כאמן סולו, בנוסף למוזיקה לסרטים, הוא הוציא כמה אלבומים אדירים ממש, והאלבום החדש, "Know Where To Run", נשמע לי מצוין כבר בהאזנה ראשונה.

Barry Adamson - Know Where To Run
Barry Adamson – Know Where To Run

Siskiyou – "Deserter"

קטע מעולה מתוך האלבום השלישי, "Nervous", שיצא ב-2015 להרכב של קולין יוברט, אותו הקים אחרי שעזב את להקת האינדי-פולק הקנדית The Great Lake Swimmers.

Siskiyou
Siskiyou

Mystery Jets – "Bubblegum"

חוזר אל השיר הנהדר הזה, שאיתו פתחתי את אחת התוכניות האחרונות של אור בזויות. מתוך האלבום החדש, "Curve of the Earth", של המיסטרי ג'טס הבריטים. מלודיית פזמון מרגשת ממש!

"I'm always on the outside looking in \ It's where I've always been \ But the edge is where all the sparks fly \ When the wheels spin"

Night Moves – "Carl Sagan"

הסינגל הזה, שעומד לצאת באלבום תחת הלייבל דומינו רקורדס, התחבב עלי כנגד כל הסיכויים. למה כנגד כל הסיכויים? כי מה לי ולשירה הזאת שמזכירה להקות סופט-רוק-אצטדיונים מהאייטיז? אבל משהו פה עובד כל כך יפה ומהורהר. מה גם, ששיר שקרוי על שם האסטרונום, הפילוסוף והסופר היהודי היה חייב לסקרן אותי כדי לתת לו האזנה נוספת. הרווחתי.

Night Moves
Night Moves

Yeasayer – "Silly Me"

אחרי השיר המעולה "I Am Chemistry", שנוגן בתוכנית כבר כמה פעמים, מוציאים Yeasayer הניו יורקים סינגל שני והרבה יותר סינת'פופי וקליל מקודמו. בקרוב ייצא האלבום החדש "Amen & Goodbye".

Yeasayer - Silly Me
Yeasayer – Silly Me

M83 – "Do It, Try It"

אנתוני גונזלס הצרפתי, האיש שמאחורי הפרויקט M83,  חוזר עם חומר חדש ונדמה, לפחות לפי השיר החדש, שהוא מתרחק מהזיות השוגייזיות הליליות של סינת'יסייזרים בין-כוכביים לטובת משהו הרבה יותר מקפיץ, עדיין אלקטרוני בחלקו הגדול, רק שהפעם מה שמוביל אותו הוא לא מכונה דיגיטלית אלא פסנתר הונקי טונק כייפי.

M83 - Do It, Try It
M83 – Do It, Try It

Aphrodite's Child – "Do It"

אסוציאציה מיידית מהשיר הקודם ושיר מושלם כדי לשבור כיוון מוזיקלי. מתוך האלבום בעל השם הבלתי נשכח "666" של להקת הפרוג היוונית שהנהיגו דמיס רוסוס וואנגליס. בכלל, זה אלבום אדיר (מ-1971) ואם אתם לא מכירים – כדאי לכם. אני רחוק מלהיות חובב פרוג-רוק וזה לא מנע ממני מלהתאהב בו.

Aphrodite's Child - 666
Aphrodite's Child – 666

Beth Orton – "Moon"

פעם נהגתי ברכב שכור בספרד עם אלבום של בת' אורטון במערכת. כשאבא שלי התעורר הוא הודיע לי בהפתעה גמורה וקצת בחשש שהשלטים שינו שפה ושכנראה שאנחנו בצרפת. אופסי. אז עכשיו עומד לצאת אלבום חדש של אורטון ואני כנראה אגיע שוב השנה לספרד – מקווה שהוא ישפיע עלי כמו "Trailer Park" מ-1996. אורטון, סינגר-סונגרייטרית בריטית שמשלבת אלקטרוניקה וטריפ הופ בפולק, שמאז הניינטיז שיתפה פעולה עם הכמיקל בראדרז, וויליאם אורביט ועוד אחלה מוזיקאים. זה סינגל ראשון מתוך אלבומה הבא.

בת' אורטון וניק קייב מופיעים באירוע של הבמאי דיוויד לינץ'
בת' אורטון וניק קייב מופיעים באירוע של הבמאי דיוויד לינץ'

Suuns – "Paralyzer"

ההרכב הקנדי, שהחל את דרכו באולפן ההקלטות של ג'ייס לאסק מלהקת הבסנרד לייקס, חוזר עם אלבום חדש, "Hold/Still", אחרי ההרפתקאה האוריינטלית שלו עם האמן Jerusalem In My Heart. בסינגל החדש, סאנס חוזרים לארט-רוק ולאלקטרו האפל והאיטי שלהם וזה נשמע מדהים. הולך לצאת בלייבל המצוין Secretly Canadian.

Farniente – "Mieres"

הרכב קראוטרוק ופסיכדליה ספרדי שנתקלתי בקטע הזה שלו במיקסטייפ ששמעתי. מתוך אלבום הבכורה שלהם שקרוי על שם הלהקה ויצא ב-2014. מודה, לא יודע עליהם הרבה, אבל אוהב את זה לאללה.

Farniente - Farniente
Farniente – Farniente

Telepath – "Chaos Theory"

Telepath הוא שם הבמה של המפיק, המלחין והמולטי אינסטרומנטליסט מייקל קריסטי. הקטע הזה לקוח מתוך אלבום דאון-טמפו אלקטרוניקה אוריינטלי בשם "Contact". אם תנסו לחפש אותו ברשת תגיעו לאיזו להקה יפנית. הם לא הוא.

Telepath - Contact
Telepath – Contact

Heron Oblivion – "Your Hollows"

אלבום הבכורה החדש הזה, שיוצא בסאב פופ רקורדס, מזכיר לי ברמה מסוימת את להקת בארדו פונד – עם השילוב בין שירה נשית חלומית ורוק גיטרות פסיכדלי, נסיוני עמוס דיסטורשן ואילתורים. בתוכנית אני אומר שהם גם מזכירים לי את Comets On Fire האדירים. ובכן, בבדיקה בדיעבד מתברר שאכן שניים מחברי הרון אובליביון היו חברים גם ב-Comets On Fire המחוראים מאמצע העשור הקודם. בינתיים, עושה רושם שזה אחד האלבומים האהובים עלי השנה.

Heron Oblivion - Heron Oblivion
Heron Oblivion – Heron Oblivion

Odd Nosdam – "Sisters" (Boards of Canada Remix)

אוד נוסדאם הוא ממייסדי לייבל ההיפ הופ האלטרנטיבי Anticon ומי שהיה שליש להקת cLOUDDEAD המעולה (שבה היו חברים גם Dose One ויוני וולף מלהקת ?Why). בקרוב הוא יוציא אלבום בשם "Sisters", שאת קטע הנושא מתוכו לא אחרים מאשר Boards of Canada מערבבים. זה לא שיתוף הפעולה הראשון ביניהם; אוד נוסדם יצר רמיקס בעבר ל-"Dayvan Cowboy" של הלוחות הקנדיים.

Grimes – "Kill V. Maim" (Little Jimmy Urine Remix)

רמיקס אלקטרו-אינדסטריאל לקטע האהוב עלי מ-"Art Angels", אלבומה החדש של גריימס, ועוד מידיו של ג'ימי הקטן שתינה! הלוא הוא איש להקת Mindless Self Indulgence.

אור בזויות בפייסבוק. התוכנית משודרת בימי שני ב-13:00 ברדיו הקצה וברדיו הבינתחומי.