fbpx
חיפוש

סאטומי מאצוזוקי של דירהוף תעלה על הקרוסלה של תמר אפק

deerhoof flyer

אני מנסה לחשוב איך אפשר בכלל לתאר במילים איזו מוזיקה עושה להקת דירהוף. כל פעם שאני נתקל במצב הזה, מה שקורה לאחרונה די הרבה, שכן הם בדרך לכאן להופעה בבארבי (15/12, יום שלישי הזה!), אני יכול לדמיין ציור של ילדה קטנה ומלוכסנת בשמלה אדומה מדלגת על כרי דשא בין פרחים צהובים על רקע כאוס מדמם של ירקות, מגברים וגופות מאופרות ואז להגיד שככה בערך נשמעת הלהקה. זמרת יפנית ששרה כמו ילדה בת שש מלודיות מתוקות, מאחוריה חבורה של אמריקאים חנג'ים עם מתופף אחד גאון שעושים ביחד רוק לעיתים מפלצתי ולעיתים נעים ואופטימי. הנה, כמעט הצלחתי להסביר אבל לא יעזור – הכי טוב לשמוע לבד. השיר הבא נקרא The Perfect Me והוא לקוח מאלבום שלהם שנקרא Friend Opportunity:

[podcast]http://www.lightbaz.com/wp-content/uploads/2009/12/01 the perfect me.mp3[/podcast]

זמרת שיצאה מתוך סרט מצוייר
סאטומי מאצוזוקי: זמרת שיצאה מתוך סרט מצוייר

ראיתי אותם בהופעה כבר בעבר ולכן אני יכול להעיד באופן אישי שהופעה של דירהוף זו הופעה פסיכית! פרצים של רוק מחורע על משבים של קלילות רעננה, מעניין איך ייראו הפרצופים בקהל הישראלי ביום שלישי הקרוב. בהופעה שהייתי שלהם בלונדון הקהל נראה לי כל ההופעה קצת בהלם ממה שהלך שם על הבמה. הלהקה נחשבת לאחת הדוגמאות הטובות למה זה לעזאזל אינדי. למרות שהמילה אינדי ממזמן איבדה פרופורציה והמסכנה, נזלה לה המשמעות, למרות כל זה אינדי זה עדיין קיצור של המילה אינדיפנדנט. עצמאית. יענו לא רואה אף אחד ממטר. להקה שעושה מה שבראש שלה תוך שמירה על החופש היצירתי שלה הפועלת בתוך סביבה קפיטליסטית שהופכת התנהלות שכזו למשהו שקשה במיוחד להשיג.

והצ'ופר הרציני ביותר שמגיע עם Deerhoof: הופעת החימום תהיה של קרוסלה. קרוסלה היא הלהקה שראיתי הכי הרבה פעמים השנה בהופעה, יש בוייב של איך שהם מופיעים משהו חתרני כמו שצריך להיות ב-Pאנק רוק אמיתי. מאחר והם לא מופיעים על במות אלא מתוך הקהל, תמיד נוצר מעגל של אנשים שמקיפים אותם, חשופים לגמרי להתפרצויותיה של תמר אפק והחשמלית שלה. כמה סקס אפיל יש לבחורה הזאת זה לא ייאמן, כשריקי גל שרה "נערת רוק" היא לא ידעה מהחיים שלה לגבי מה זה באמת להיות נערת רוק, תמר אפק, זה נערת רוק. תמר נזרקת אל תוך הקהל, דוחפת אותו, נשכבת על הרצפה המטונפת עם הגיטרה ועושה המון בלאגן. החצי השני של קרוסלה, המתופף המשופם גיא שכטר גם הוא סוג של סנסציה – אני ממליץ בחום לעמוד במרחק של לפחות מטר ממנו אם אתם מעוניינים לשמוע משהו מההופעה המרכזית שתגיע אחרי או סתם אם בא לכם לשמור על בריאות אוזניכם.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MgoaEpndlgk[/youtube]

מסקרן לדעת אילו עוד להקות נרנג'ה הולכים להביא לנו שנה הבאה לישראל. דבר אחד אני יכול להגיד לכם בוודאות, Why הולך לחזור לכאן להופעה נוספת אחרי שהשאיר את כל הבארבי בפעם שעברה שבורי לב שנגמרה ההופעה ובשבועות הקרובים תצא הודעה על הלהקה/אמן הבא שהם מביאים, הם לא מגלים לאף אחד עדיין מי זה יהיה.

ועוד טעימה אחת מדירהוף, שמעו את Basket Ball Get Your Groove Back – שיר מגניב לאללה מתוך האלבום האחרון שלהם, Offend Maggie מ- 2008:

[podcast]http://www.lightbaz.com/wp-content/uploads/2009/12/basket_ball_get_your_groove_back.mp3[/podcast]

Uri Zer Aviv

עיתונאי, בלוגר, עורך ומגיש ברדיו הקצה

1 Comment
  1. […] הראשונה שלהם (2009) הם כבר הספיקו להביא לנו את: Why, Calexico, Deerhoof, Mum, M83, The Skatalites, Hanna Hukkleberg והרשימה רק ממשיכה להתארך כל […]

אולי תגיד את זה כבר?