הוראות שימוש: לוחצים פליי. זה הסימן המשולש הזה, כן? כן.אור בזויות משודרת ברדיו הבינתחומי. לאור בזויות בפייסבוק

Warren Zevon – "Mohammed's Radio"

שירו האופטימי משהו של וורן זיבון, מאלבומו מ-76, מתאר חיים קשי יום שבהם לפחות ישנה הנחמה שברוקנ'רול ובסול המשודרים בתחנת רדיו פיראטית של איזה בחורצ'יק אחד, מוחמד.

וורן זיבון
וורן זיבון

Jackson Browne and Warren Zevon – "Cocaine"

ממש בשנה בה יצא אלבומו של זיבון, ממנו לקוח השיר שפתח את התוכנית, הוזמנו הוא ובראון יחד כדי להתראיין ולנגן שירים של שניהם באולפנים בהולנד. כאן, הם מבצעים את "Cocaine" של בראון, בביצוע אקוסטי נהדר. בראון, אגב, הפיק מוזיקלית את אלבומו של זיבון.

"Now I'm losing touch with reality and I'm almost out of blow \ It's such a fine line… I hate to see it go \ Cocaine, runnin' all ’round my brain"

מה האח בלוז עושה שם? מימין: ג'ון בלושי, וורן זיבון וג'קסון בראון
מה האח בלוז עושה שם? מימין: ג'ון בלושי, וורן זיבון וג'קסון בראון

Lou Reed, John Cale, Nico – "I'm Waiting For The Man" live at the Bataclan, Paris 1972

חברי הוולווט אנדרגראונד בהופעה חיה בתיאטרון הבטקלאן בפריז, 43 שנה לפני שהמקום הפך למרחץ דמים בסוף השבוע האחרון. השיר, כידוע, מספר על חווית התארגנות על סמים ברחובות ניו יורק, ויצא במקור ב-67, באלבום "The Velvet Underground & Nico". הביצוע האקוסטי החי ממשיך ברמה מסוימת את "Cocaine" האקוסטי ששמענו קודם מההופעה של וורן זיבון וג'קסון בראון.

Kevin Ayers, John Cale, Brian Eno, Nico – "Driving Me Backwards" live at the Rainbow Theatre, London 1974

אחד מתיעודי ההופעה הטובים בהיסטוריה נקרא בפשטות "June 1, 1974". בנוסף למוזיקאים הענקיים שעל עטיפת התקליט, ניגנו בה גם הגיטריסט מייק אולדפילד ורוברט ווייאט בכלי הקשה. השיר האפל הזה שפותח את ההופעה שייך לבריאן אינו.

June 1, 1974
June 1, 1974

Kevin Ayers – "May I"

איירס, ההיפי הנצחי (כלומר, כמעט נצחי – הוא מת), היה ממקימי להקת סופט מאשין לצד רוברט ווייאט ומיוצרי הפסיכדליה הבולטים בבריטניה של הסיקסטיז והסבנטיז. זהו שיר שמשי, חצי תמים-חצי מחורמן, שקצת עומד בקונטרסט לשיר ששמענו קודם. למעשה, ביצוע חי שלו סגר את ההופעה הפסיכית ההיא מה-1 ביוני 1974, אך זהו ביצוע האולפן מתוך אלבומו של איירס, "Shooting at the Moon", מ-1970.

קווין איירס
קווין איירס

Benjamin Esterlis – "Another Ocean"

אפשר לטעות ולחשוב שהשיר הזה ממשיך את רצף הסבנטיז שפתח את אור בזויות של השבוע, אך האמת היא שמדובר בסינגל חדש לגמרי של היוצר הישראלי בנימין אסתרליס, a.k.a מורפלקסיס. אסתרליס, חבר בהרכבים הנסיוניים We Are Ghosts ו-Scorpio 70, עומד בסוף החודש להוציא את אלבומו "The Blue Bay", שיהיה הראשון שלו תחת השם שאמא שלו נתנה לו. כל האלבום הוקלט על מכשיר 4­ ערוצים ישן, תוך שימוש נרחב בכלים אקוסטיים ובסינטיסייזרים אנאלוגיים מעידן הווידאו והקסטה.

Unknown Mortal Orchestra – "So Good at Being in Trouble"

אחד השירים האהובים עלי של להקתו הנהדרת של רובן נילסן הניו זילנדי. השיר דווקא לא לקוח מהאלבום המעולה שהוציאו השנה, "Multi-Love", אלא מהקודם שנקרא בפשטות "II". ברביעי הקרוב UMO יופיעו לראשונה בישראל, ברידינג 3, כשהם באמת בשיא כוחם. וזה לא משהו שכדאי לכם לפספס.

St. Vincent – "Paris Is Burning"

יש אנשים שכל דבר שקורה מסביב או בתוכם מגיע יחד עם שיר. ואני, כששמעתי בסוף השבוע האחרון על הרצח ההמוני הפסיכי בפריז, לא יכולתי שלא לחשוב על "Paris Is Burning" של סיינט וינסנט, מתוך אלבום הבכורה שלה, "Marry Me" מ-2007. טוב נו, נכון, חשבתי קודם על השיר של פורטיס, אבל:

"We are waiting on a telegram \ To give us news of the fall \ I am sorry to report \ Dear Paris is burning after all"

סיינט וינסנט
סיינט וינסנט

Tame Impala – "Confide In Me"

טיים אימפלה עושים קיילי מינו! הם לא ממש שינו יותר מדי את להיט הניינטיז האדיר הזה של בת ארצם האוסטרלית. ואולי טוב שכך.

Susanne Sundfør – "Fade Away"

שמעתי את השיר הזה של מלכת נורווגיה משהו כמו 923545 פעם מאז שיצא באלבום האדיר "Ten Love Songs", מוקדם יותר השנה. נראה לי שאני מעריץ. הצילו!

סוזן סנדפור
סוזן סנדפור

Kate Tempest – "Circles"

"I’m in a corner saying nothing \ Sitting in a pub with my eyes closed \ Swaying to a power ballad \ Shredding tears at the high notes \ My hands are frozen, I forgot my gloves \ My heart is broken, I don’t want no love \ Love just rots your guts \ If you’re the type to feel what you touch

No wait, my hands are smoking on this hot tea cup \ My heart is open, all I want is love \ Love will prop you up \ If you’re the type to feel what you touch"

Missy Elliott feat. Pharrell – "WTF"

לאן מיצי נעלמה? הו, לא חשוב, הנה היא חזרה. כמעט תלינו שלטים, אבל היא אפילו הביאה איתה את פארל ונשמעת לגמרי בריאה. אגב, במקרה שלה "WTF" הוא ראשי תיבות ל-Where They From. טובה מיצי.

Santigold feat. BC – "I Can't Get Enough of Myself"

סנטיגולד עומדת להוציא את אלבומה החדש, "99¢", בינואר הקרוב. עד אז, הנה סינגל מפתיע וסופר שמייח מתוכו, עם השפעות של מוזיקה אפריקאית. את הביט העליז מספק לטראק פאטריק ברגר, שעבד בעבר עם לנה דל ריי וצ'ארלי XCX.

עטיפת האלבום החדש של סנטיגולד - "99¢"
עטיפת האלבום החדש של סנטיגולד – "99¢"

Grimes – "Kill V. Maim"

אם זה היה לגיטימי איכשהו, חצי מהתוכנית של השבוע הייתה שירים מתוך החדש של גריימס. זה אלבום הפופ (הלא מלנכולי. אההם, סוזן סנדפור) הכי טוב ששמעתי השנה. בריאיון ל-Q Magazine, גריימס הצהירה כי זה הפייבוריט שלה מתוכו, והוסיפה את הדבר הנפלא הזה:

"[It’s] written from the perspective of Al Pacino in The Godfather Pt 2. Except he’s a vampire who can switch gender and travel through space".

אור בזויות משודרת ברדיו הבינתחומי. לאור בזויות בפייסבוק