fbpx
חיפוש

סיכום השנה הכי מבאס שתשמעו: ספיישל ביטולי הופעות 2014

ספיישל ביטולי 2014

שנת 2014 הייתה השנה עם הכי הרבה ביטולי הופעות מאז, ובכן, קום המדינה. אמנם גם 2010 ביאסה קשות עם עומס ביטולים לא מבוטל, אך שום שנה לא התעלתה על זאת. לפיכך, קבלו את הסיכום הכי מבאס שתשמעו השנה עם מבחר עשיר של מוזיקאים ולהקות שהיו אמורים לפקוד את במותינו, אך במקום זאת הותירו חלל בליבנו. לא התאפשר לי להכניס את כל המבטלים שתכננתי בגלל אורך התוכנית (שעה אחת), אך אל חשש, אם לא התבאסתם מספיק תוכלו למצוא מתחת לנגן השלמה של עוד ביטולים מפוארים. זוהי התוכנית הראשונה מתוך 4 תוכניות סיכום שנת 2014 של אור בזויות, אז בשבועות הקרובים צפו לעוד סיכומים-סיכומים-סיכומים. ואמן שלא אשדר עוד סיכום ביטולים בשנה הבאה.

Lightbaz 186: Israel's Gig Cancellations 2014 Special by Uri Zer Aviv on Mixcloud

שינייד אוקונור

"לא הייתי מודעת בעצמי שיש בקשה של הפלסטינים להטיל חרם על ישראל. אם הייתי מודעת לא הייתי מסכימה להופיע", היא כתבה אחרי שהודיעה שתגיע וטרם ביטלה סופית את הופעתה. "המצב כרגע הוא שביקשתי לבטל את ההופעה אבל יתכן שאין לי אפשרות חוקית לעשות כך. אני לא יכולה להתמודד עם ההשלכות הכספיות של הביטול". כלומר, יש לה עקרונות, אבל עד שהם נוגעים לה בכיס. טוב, אולי זה סתם מרמור מצידי, מי שמאוד אוהב את אוקונור וציפה לראותה, אבל בכל זאת קשה להבין כיצד אשה מודעת פוליטית ולמודת מחאה כמותה ביטלה את הופעתה בטענה שלא הייתה מודעת, על אחת כמה וכמה לאור הביטול הראשון מ-1997.

לנה דל ריי

לטעמי לנה דל ריי היא אם כל השיבוטים של תעשיית הפופ. זיוף תדמיתי אחד גדול. אבל אני מכיר המון אנשים שהתבאסו לאללה על הביטול שלה, גם הוא עקב צוק איתן המחוריין. זה בשביל המבואסים.

מגהדת'

בגזרת המטאל היו טונות של ביטולים, אבל הכי עלוב היה זה של מגהדת'. למה? כי מי שמצהיר הצהרות, שיעמוד מאחוריהן, או שלא יצהיר אותן. דייב מאסטיין (סולן מגהדת'): "מי שלא מגיע לישראל הוא פחדן!". אתה אמרת.

גונג

אחת הלהקות האהובות עלי ובטח שהאהובה עלי בתוך ז'אנר הפרוגרסיב רוק. גונג דחתה את הופעתה עקב מצב בריאותי בעייתי וניתוח שהיה סולנה, דיוויד אלן, חייב לעבור. החדשות הטובות הן שגונג אמורים לקבוע תאריך חדש ב-2015. הנה משהו שכתבתי על המיתולוגיה של הלהקה המופלאה הזאת, לקראת הגעתה לראשונה לישראל ב-2009.

פספסתי איזה ביטול מ-2014? אם עליתם על משהו שחמק ממני, אנא הוסיפו למטה בתגובות. צ'ירס!

אור בזויות משודרת בימי שלישי, ב-20:00, ברדיו הבינתחומי

Uri Zer Aviv

עיתונאי, בלוגר, עורך ומגיש ברדיו הקצה

5 Comments
 1. גשם

  דצמבר 7, 2014 16:32

  קורט וייל גם השאיר אותי עם ספליף שהוצת במרפסת במקום בחלקת הדשא הקטנה ליד הבארבי.

 2. אורי זר אביב

  דצמבר 7, 2014 16:57

  שיט, נכון! תודה, גשם, ידעתי שכחתי מישהו חשוב. בהחלט אחד הביטולים המבאסים של השנה. פאקין' קורט וייל
  https://www.youtube.com/watch?v=63KB-EJKdyI

 3. […] הסיכום הכי מבאס שתשמעו השנה: ספיישל ביטולי הופעות 2014 […]

 4. יואל

  דצמבר 13, 2014 00:15

  נראה לי ששכחת את הביטול של femi kuti שהיה אמור להופיע בפסטיבל boombox, וגם של jah9 שהיו אמורים להופיע ברגאיי במדבר

 5. אורי זר אביב

  דצמבר 22, 2014 18:29

  ועוד הופעה שנדחתה לתאריך לא ידוע: נינה האגן!
  https://www.youtube.com/watch?v=nIDnN34ZZaE

אולי תגיד את זה כבר?