fbpx
חיפוש

בדיחה: דה אנפורגיבן 2.0 מגיעה לישראל

מטאליקה מגיעה לארץ?! איך ששמעתי על זה עלה בי גיחוך שאליו מייד הסתננו כמה רגשות אשמה. האם העובדה, שזה מצחיק אותי שהם שוב באים, הופכת אותי למתנשא? הרי אני יודע שירים שלהם בע"פ. אז נכון, האלבום השחור עדיין אגדה ויש שיגידו שגם מאסטר אוף פפטס וג'אסטיס פור אול מעולים אבל כל זה בכלל לא משתווה אל הבדיחה שהפכה להיות הלהקה הזאת, עקב הטעויות שהיא עשתה בזמנו עם התביעה נגד נאפסטר והמעריצים.

אני לא אחד שנוטר טינה בד"כ אבל מה שהם עשו מבחינתי בלתי נסלח אפילו יותר מהפעם ההיא שהם הוציאו את שיר "ההמשך" – The Unforgiven 2.0. הלהקה הזאת דפקה את המעריצים שלה על כך שהם שיתפו את אהבתם אליה על גבי הרשת במקום ללכת אחד אל השני הביתה להקליט על דאבל-קאסט כמו שהיו נוהגים לעשות מעריצי הלהקה בתחילת דרכה – ממש אותם המעריצים שהביאו אותה אל הפסגה. רק כדי לרענן את זכרונכם  אם הספקתם כבר לשכוח את האסון השני שקרה לארה"ב בשנת 2001 אז הנה:

ושוב, אני באמת אהבתי פעם את מטאליקה. הפעם הראשונה שרקדתי סלואו (לא צמוד) הייתה לרקע צלילי האנפורגיבן (הראשון). כן, אני יודע… אבל לנו זה הרגיש כמו שיר אהבה. היינו בכיתה ג'! בת'כלס, הלהקה הזאת לא הוציאה שום דבר שראוי להאזנה כבר שנים. איזו סיבה בעולם יש לי ללכת לראות את הלהקה שפעם אספתי מדבקות שלה והדבקתי באלבום ליד העמוד של גאנס אנד רוזס?! אני כבר לא בקטע, סורי. אני בן אדם מאוד נוסטלגי אך גם עם הייתה בי איזושהי ערגה ללכת לראות בלייב את החומרים הישנים שלה הרי שכמיהה זו, לאור הנסיבות, מתבטלת לה כלא הייתה. מה שכן נשארה זו אחלה בדיחה, להקה שהפכה להיות הפרודיה של עצמה.

האמת שחיכיתי זמן רב לרגע המתאים בשביל לכתוב על ביטאליקה, הלהקה שהחליפה את מקומה של מטאליקה בחיי. זהו אחד מהשירים שאני הכי אוהב שלה, מישהו עשה לזה וידאו-מיקס:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eXqlv9IitqQ[/youtube]

רק שתהיו בעיניינים – לביטאליקה יש כבר שלושה אלבומים מלאים! הראשון, A Garage Day's Nite יצא בשנת 2001, בעקבות הסיפור עם נאפסטר. האלבום הצליח עד כדי כך שהלהקה התחילה לעשות סיבובי הופעות בעולם והוציאה מאז עוד שני אלבומים. הם לא כאלה חשובים אבל השמות שלהם מצחיקים אז הנה: (Beatallica (aka the [other] grey album יצא ב- 2004, אחריו יצאו Sgt. Hetfield's Motorbreath Pub Band, All You Need Is Blood ויש אפילו עוד כמה שטויות שהם שחררו אבל חאלאס.

טוב.. עוד קצת:

A Garage Dayz Nite
[podcast]http://www.lightbaz.com/wp-content/uploads/2010/01/a_garage_dayz%20_nite.mp3[/podcast]

The Thing That Should Not Let It Be
[podcast]http://www.lightbaz.com/wp-content/uploads/2010/01/the_thing_that_should_not_let_it_be.mp3[/podcast]

 • והנה קישור להורדת האלבום האחרון של מטאליקה (מהאינטרנט!) – באמת שלא מומלץ
Uri Zer Aviv

עיתונאי, בלוגר, עורך ומגיש ברדיו הקצה

3 Comments
 1. איתי

  ינואר 21, 2010 06:38

  אחלה ביקורת!
  אני לא יודע אם אתה מודע אבל סאות' פארק גם נתנו את הקטע שלהם על מטאליקה ועניין ההורדות הבלתי חוקיות. ע"ע christian hard rock אחד המשובחים, שבו הילדים מורידים שירים מהאינטרנט וה FBI עוצר אותם ומראה להם את תוצאות מעשיהם,שאחד מהם זאת העובדה שלארס אולריך לא יכול לקנות אקווריום מוזהב כדי לשים בו כרישים ומעכשיו הוא יצטרך לחיות במצב של עושר מופלג למחצה
  שווה לראות

 2. איל

  ינואר 21, 2010 12:54

  הי אורי,

  אני לא עוקב אחרי מטאליקה כבר 14-15 שנה בערך ולא הייתי מודע לכל הסיפור שלהם עם נאפסטר, זה לא כ"כ משנה.
  עבר די הרבה זמן מאז שריססנו על קירות בית הספר היסודי שלנו, Cliff Burton RIP עם ציור של צלב.
  בן זונה של באסיסט.
  אבל וזה אבל בגודל קרחון, זה לא רק חסד נעורים, מה שאני זוכר לה,
  הם פשוט הביאו סאונד או יותר נכון, קיר סאונד, שלא שמעתי בשום להקה אחרת.
  הקול האדיר של ג'יימס האטפילד, הריפים המטורפים של קירק האמט, הפיצוצים של אולריך וכמובן קליפ ברטון RIP.
  מי שיעבור ברחוב הקישון בשעות הערב כשאני מתקלח, יש מצב שישמע פלייליסט של מטאליקה בוקע מבעד לפלדלת ומתפוצץ על הרמקולים שלי.
  תשמע, מה שהם הביאו בתקופה ההיא מבחינת סאונד, היה פשוט מטורף, יש סרט תיעודי עליהם שאני לא זוכר את שמו, שם הם מתארים ומסבירים הרבה על הסאונד שלהם, שווה לראות ולהעריך.
  בגיל 16 או 17 כשהם הגיעו, במקום להיות בהופעה, (כרטיס אז עלה 20 ש"ח אם פתחת חשבון בבנק פועלים או דיסקונט) הייתי בקורס קיץ מזוין.
  הייתי משלם הרבה יותר מפי 20 ממה שזה עלה כדי לקבל את מטאליקה של אז, אבל זה לא יקרה. . .
  טוב, אני חייב לחזור לעבוד, פשוט הייתי חייב להגיב 🙂

 3. Jim

  ינואר 23, 2010 17:54

  אוי איזה פוסט משובח!
  גם להיכנס במטאליקה וגם להזכיר את ביטאליקה! כיף כיף כיף כיף!

  איש חכם אמר לי פעם שהנפילה התחילה מיד אחרי האלבום השחור, עם הפרסומות הזאת
  http://www.youtube.com/watch?v=qM5LjQRWLHg

  הייתי בהופעה שלהם בארץ ב 99 ונהנתי, ברור, הייתי ילד, אבל היתה הרגשה של זלזול.. כלומר, הם יצאו עם ספינה (!!) של ציוד לסיבוב הופעות ההוא, ושלחו אותה הביתה עוד לפני ההופעה בארץ (פשוט לקחו גיטרה אחת כל אחד) והשתמשו בכלים של כליזבל או משהו כזה.

  ………
  ביטאליקה! בנאדם עשית לי את השבוע 🙂

אולי תגיד את זה כבר?