את המהלך הבא לא אעשה באופן שכלתני ולוגי אלא מתוך רגשות הזדהות. זה מה אני יודע. אפשר להתווכח, אבל אני מרגיש עמוק בפנים ואחרי זמן מה שנתתי לזה לשקוע שאני מסכים עם מה שעשה ג'לו ביאפרה. כשאני שם את עצמי בנעליו הדמיוניות, אני מרגיש שהאיש עשה צעד אמיץ ויפה נפש (במשמעות המקורית וחסרת הציניות של הביטוי "יפה נפש").

בראיון שנתן לטיים אאוט ביאפרה כל הזמן היה להוט לשאול את רם אוריון שאלות על המפה הפוליטית. הוא היה מבולבל. לא הבין לאיזה עומק ומורכבות מגיעה חוסר ההבנה שלו בסכסוך. להזכירכם ג'לו ביאפרה ביטל את הופעתו כאן ברגע האחרון אחרי לחץ פוליטי כבד, אך בחר להגיע לכאן בכל זאת על חשבונו, כדי לראות בעצמו על מה כולם מתווכחים ועל אף שלא ראיתיו, אני יודע שהוא אכן הגיע ארצה. את הביטול של ההופעה הוא הכריז במכתב מאוד אמביוולנטי שפרסם כ-Note בעמוד הפייסבוק שלו. במכתבו האיש עדיין טוען, שהוא לא בטוח שהיתה זו טעות מצידו אם היה ממשיך בתכנון המקורי ומגיע לנגן “for people in the belly of the beast”. הוא גם טען בראיון עם אוריון, כי חיפש אפשרות של הופעה אצל הפלשתינאים אך נענה בשלילה ובנימוס. המוזיקה שלהם לא ממש כוס הבוץ של הקהל שם כנראה הוא טוען.

האיש לא שלם עם עצמו ויש לו מספיק ביצים להגיד שהוא קצת יצא ילד בכל מה שנוגע להגעה להחלטה מושכלת. אפשר להגיד לו, הנה תראה אמן אחר שכמוך גם הוא עושה ספוקן וורד, סול וויליאמס שהגיע ונתן את דבריו ואת מחאתו מתוך הבטן של החיה ולמחרת אף יצא לבקר את המקומות הפצועים שלה. אבל זו לא חכמה להגיד לאף אדם: "הנה, לך תעשה כמו אדם אחר". כך לא מעודדים חשיבה עצמאית. גם אין לראות בביטול של ג'לו ביאפרה סימן לתמיכתו בבויקוט על "all Israeli things". הוא עדיין שוקל לקיים את ההופעה במועד אחר. מתי אתם שואלים? לא לפני שהוא יהיה שלם עם עצמו, בזה אתם יכולים להיות בטוחים. וגם יכול מאוד להיות, שהוא אף פעם לא ייסגר על עצמו לגבי מה שקורה כאן פוליטית (כמוני). איך שלא יהיה, אני מוצא שממש קשה לי לנטור לו טינה במקרה הזה.