לורי אנדרסון המופלאה חוזרת אלינו (כי זה מה שחייזרים עושים) להופעה חדשה בהיכל התרבות, ביום ראשון הקרוב מאוד (19.6) – ויש לי שני כרטיסים לחלק לכם! כדי להשתתף בהגרלה – השאירו תגובה כלשהי, אפשר להוסיף גם איזה לינק לוידאו של חיה מוזרה, או כזו שעושה משהו משעשע כלשהו שיכול לעניין כשהכלום תוקף בחושך.

אפשר לדבר המון על ההופעה ההיא מלפני שנתיים ועל כמה שהיתה מיוחדת, על איך שפתאום לו ריד (בעלה של החייזר/ית) עלה לבמה ושר איתה, על הכינור המחושמל שלה וכמובן שעל קולה הנעימטריד. זו באמת היתה הופעה יוצאת דופן מכל כך הרבה בחינות ולכן, כאשר נודע על כך שהגברת עומדת לקפוץ לביקור נוסף, חשבתי לעצמי שזה עלול לקלקל לי את החוויה המושלמת של ההופעה ההיא…

כן, קצת מטופש ונוסטלגי מצידי, אבל לשמחתי זו היתה מחשבה מיותרת (רובן), כי מדובר הפעם במופע אחר לחלוטין. הדבר הזה, שבו חזינו ב-2008 היה בעצם ההופעה של האלבום Homeland, שיצא ב-2010. הומלנד התרכז כמעט ורק בנושא אחד (אך רחב למדי) – ביקורת כנגד אמריקה השמרנית של ימי בוש. אבל חאלאס. די, נגמר – בוש הוא נחלת העבר כך שבחייאת בואו נביט קדימה אל המופע החדש והמיסתורי של אנדרסון שנקרא Delusion.

עלול להכיל ספויילרים מההופעה

דלוז'ן הוא מופע סולו-ספוקן וורד מינימליסטי (ואוווור-קולי) של לורי אנדרסון, שבו היא בעצם מספרת סיפורים, כשלרוב היא לבדה על הבמה. זה אולי לא יישמע אטרקטיבי במיוחד לאלו שלא מכירים אותה, אך לי יש ציפייה גדולה לסיפוק מסוג שלא קיבלתי עדיין, גם לא ממנה. ושלא תבינו לא נכון, העובדה שאנדרסון לבדה על הבמה אינה מונעת ממנה להצליח לשיר/לדבר ובו זמנית לתפעל, כאשפית בתחום ששייך אך ורק לה: את הויז'ואלז (שהיא בעצמה יצרה), את האפקטים בסאונד (שאת חלקם היא בעצמה פיתחה), לנגן בכינור חשמלי (ולא, לא כמו זה של סמיר שוקרי) ועל כלים מוזרים נוספים שגם אותם היא המציאה (כמו כינור העשוי ממיתרי סרט הקלטה). וכל זאת תוך כדי שהיא שומרת על קשב ודממה באולם, בזמן שעוד סיפור נפרש לעיני ואוזני היושבים מולה עמוק בתוך הכסאות המרופדים.

הנה, שמעו סיפור בינתיים. ההופעה תכלול משהו כמו 12 כאלה. מהאזנות מרובות לאלבום הספוקן-וורד The Ugly One With The Jewels , אני יכול להגיד לכם שהיא לא רואה ממטר לא את יוסף המספר ולא את פסטיבל מספרי סיפורים גם יחד. אבל זה לא כוחות, הרי היא סופרמן.

Same Time Tomorrow by Laurie Anderson (זה כל הזמן אותו הזמן)

John Lilly by Laurie Anderson (על בחורצ'יק שאומר שהוא מסוגל לדבר עם דולפינים)