זכיתי לארח ברדיו את אמן הכלייזמר-Pאנק הגדול דניאל קאהן ואת פסוי קורולנקו – כותב השירים ההזוי ממוסקבה לקראת הופעותיהם בארץ עם פרוייקט האונטרנציונל שכולל גם את אוי דיוויז'ן! קאהן הוא מספר סיפורים גדול, אמן רב תחומי בעל סגנון מוזיקלי ייחודי שסובב את הפולקלור היהודי (האשכנזי. בעיקר. טפו). רוק, בלוז וכלייזמרים, שירים רדיקליים ביידיש וקברט פוליטי – מין סמתוכה מוזיקלית מהוקצעת שמעמתת סוציאליזם עם שטניזם, חסידיזם, אלכוהוליזם, מודרניזם, ציונות, אנטי-ציונות, לאומנות, ופוסט-מודרניזם לכדי מוזיקה מעולה שכיף לרקוד לה ושווה מאוד להאזין למילותיה. הנה טיזר קטן מהתוכנית ששודרה אתמול – The Jew In You הוא קטע שקאהן כתב עבור דמות במחזה וזו הפעם הראשונה שהוא מבצע אותו בפומבי. תקשיבו למילים, היהודון הזה מדהים. במהלך הלילה אעלה לכאן את התוכנית המלאה, עם ביצועים חיים נוספים, קטעים מהאלבום החדש של קאהן וקטע אחד הזוי במיוחד של קורלנקו – עושה שיר ראפ קינקי על פיצות ממדינות שונות בעולם.

Partisans & Parasites של דניאל קאהן ולהקת The Painted Bird היה ועדיין אחד האלבומים הכי פרובוקטיביים ומוזיקליים ששמעתי בתקופת הזוהר של הPאנק הצועני. כמובן שהשיר הראשון שנתפסתי עליו מתוכו הוא Six Millions Germans הגאוני, שמתאר את הנקמה הפיקטיבית שלנו ואת רגשות האשם המסובכים שכבכיכול ליוו אותה. על כך אתם יכולים לקרוא את מה שכתבתי לפני כמעט שנתיים. צועניכלייזמערפאנק!

להשתתפות בהגרלת הכרטיסים להופעה שתתקיים בשבת בלבונטין 7 (26.3) השאירו תגובה כלשהי. ההגרלה נחתמה והזוכים הם: הילה ותומר ר. כרטיס מחכה לכם במייל 🙂