יש לי כרטיס זוגי לחלק להופעה של מרקורי רב שתתקיים במועדון רידינג 3, ב-26.11! זאת הולכת להיות הפעם השלישית של הלהקה בארץ, אך הפעם זה הולך להיות לגמרי שונה: מדובר בטור הופעות מצומצם שנקרא The Clear Light Ensemble ובו הלהקה מנגנת מוזיקה שמהווה פסקול לסרטים אילמים משנות השישים שמוקרנים במקביל. את כל מי שאימפרוביזציות של ארטיסטים מרתיעות, אל חשש – מרקורי רב יתנו בנוסף ביצועים אקוסטיים לשירים שלהם מכל האלבומים.

מדובר בלהקה שאני מאוד אוהב מאז שגיליתי את האלבום המופתי Deserter's Songs. מייד התחברתי עם האפלוליות שבו, עם המילים הילדותיות והקטנות לעומת התיזמור הכמעט מגלומני של דייב פרידמן – הבסיסט של הלהקה, שהפיק את האלבום הזה וגם אלבומים לאמנים כמו הפליימינג ליפס, מודסט מאוס, מוגוואי, Tame Impala ועוד. אפשר לחלק את הקרירה של מרקורי רב שהחלה בתחילת שנות התשעים לשתי תקופות מרכזיות: הראשונה שאופיינה במוזיקה הרבה יותר פרועה, רועשת, פסיכאדלית וכאוטית והתקופה השניה שהחלה עם עזיבתו של דיוויד בייקר ותפיסת המיקרופון ע"י ג'ונתן דונהיו התיאטרלי שעד אז היה בעיקר גיטריסט בלהקה. השינוי היה דרסטי והסאונד של הלהקה הפך לבומבסטי, מופק יותר, עדיין פסיכאדלי אבל אינטימי ועצוב בדגש על מילות השירים.

לפני כמה ימים צילצלתי לגראסהופר (שון מקוויאק), ממייסדי מרקורי רב שמנגן גיטרות וקלרינט בלהקה. הראיון ייתפרסם בטיים אאוט השבוע ואחרי שזה ייקרה כמובן שאפרסם אותו גם כאן. כדי להשתתף בהגרלה כל שעליכם לעשות זה להשאיר תגובה. אם אין לכם מושג מה לכתוב פשוט תבחרו מושג רנדומלי ותכתבו עליו. זו בדיוק הדרך שבה אני בוחר בזוכה.

הזוכה בכרטיס זוגי: גילי ש.