במצב שהלהקה שאתם מתכוונים ללכת לראות מופיעה פעמיים באותו המקום, יום אחרי יום, לאיזו הופעה הייתם הולכים? האם יש בכלל תשובה אחת לשאלה הזאת? פשוט קפצתי לשכן עם הקובה הקפואה שלי בשביל לחמם אצלו בטוסטר אובן (לי עדיין אין…) ועל הדרך סיפרתי לו על כך שהוכרזה הופעה נוספת של הטינדרסטיקס בבארבי, יום אחרי התאריך המקורי (בראשון ובשני לדצמבר). הוא שאל לאיזו מהן אני מתכוון ללכת ולי לא ממש היתה תשובה לשאלה המתבקשת. בזמן שהקובה מתחממת התפתחה בינינו שיחה על הסוגיה החמורה.

יש מצבים שבהם בהופעה השניה הלהקה בוחרת לנגן שירים פחות מוכרים, כאלה שידברו אל המעריצים היותר שרופים, אלו שמגיעים לשתי ההופעות יום אחרי יום ולא מעוניינים לקבל את אותה החוויה משוכפלת. ההופעות של יו לה טנגו בבארבי שנה שעברה הן דוגמא טובה למצב הזה, שכן הגעתי לשתיהן והאחרונה היתה אמנם הרבה יותר כסאחיסטית וקשה אך לטעמי גם המוצלחת מבין השתיים. אבל זה מצב שנכון בעיקר ללהקות וותיקות. מצד שני, יעלה הטיעון המתבקש שלהקה או אמן יתנו אחלה הופעה ראשונה עם אנרגיות של חוויה חדשה אבל בהופעה שלמחרת יאבדו מההתלהבות הבתולית.

ואם נמשיך לחפור על המצבים האפשריים, אז גם יכול מאוד להיות שהופעה שניה של להקה במקום שהיא מעולם לא הופיעה בו קודם, יכולה להיות טובה בהרבה אחרי שנלמדו הלקחים מהאינטראקציה עם הקהל של ההופעה הראשונה ועם הסאונד של האולם. אני יכול להמשיך לחשוב על עוד ועוד מצבים שונים למה עדיף ללכת להופעה הראשונה או לשניה, אבל נראה לי שהבנתם את הנקודה. הואילו בטובכם לעזור לשני שכנים שמתוסכלים משטויות לשפוך עוד קצת אור על השאלה הקשה.