אחרי שכבר הנחיתו כאן את 2מני דיג'ייז ואת LCD סאונדסיסטם, ממשיכים החרגולים להפציץ את תל אביב עם עוד שמות ענקיים והפעם זאת הולכת להיות מלכת האלקטרוקלאש הצרפתייה, מיס קיטן שסוף סוף מגיעה ארצה! מיצי תתקלט ביום חמישי הקרוב (23.9 סוכות) באומן 17 ואני כל כך הולך להיות שם. חוץ מזה, יש לי כרטיס זוגי חינם לחלק לאלו מכם שיעשו את המאמץ האדיר וישאירו תגובה כלשהי. למי שבא להיות יצירתי, שילך לחוג. פה משאירים תגובות. למי שבכל זאת מתעקש, שיכתוב לאיזה חוג בדיוק הוא מתכוון ללכת כדי להיות יצירתי… ההגרלה תהיה פתוחה עד יום רביעי (22.9).

למרות שנוטים לחשוב שהיא גרמנייה, מיס קיטן (קרוליין הרווה) נולדה וגדלה דווקא בהרי האלפים הפסטורליים של דרום מזרח צרפת. שם, לפני בערך עשרים שנה, היא פגשה לראשונה את שותפה לעתיד, דה הקר, באיזה מועדון ניו ווייב מקומי שדי במהרה הפך למועדון שמנגן דאנס מסחרי סטייל 2Unlimited. מדהים לחשוב שדווקא אותה פגישה בין השניים הולידה עשר שנים מאוחר יותר, בתחילת שנות האלפיים, את האלקטרוקלאש שאני כל כך אוהב, האלקטרו שמפגיש בין הטכנו של אותם רייבים משוגעים של שנות התשעים עם הניו ווייב הPאנקי והדו מיני משהו של שנות השמונים. לפני שגילתה מיצי שהיא אמורה בכלל להיות מגה דיג'יית, היא הציעה עצמה כרקדנית גוגו באותו המועדון המעפן שבו נפגשה עם הקר וזאת רק בשביל לממן את כל הרייבים שאליהם החלה להתמכר ומאז לא נגמלה.

אחרי כמה שנים טובות שהיא עמוק בתוך תרבות הרייבים ההמוניים ואחרי שלמדה קצת לשחק עם מיקסר ופטיפונים, הפכה החתולה מסטודנטית לאמנות לפול-טיים דיג'יי בצרפת, ולקראת סוף האלף כבר התערבבה טוב עם DJ Hell הגרמני, בעל לייבל הטכנו הידוע אינטרנשיונל ג'יגולו רקורדס (Fischerspooner, DMX Crew, Tiga) . אחרי EP אחד שהוציאה אצלו, שיחררה את אלבום הבכורה שלה (2001) יחד עם דה האקר, אלבום שהחיל בתוכו את המפץ הגדול של האלקטרוקלאש. טראק אחד ענק בשם "Frank Sinatra" הכיל את תמצית ההוויה של מיס קיטין וחברי המסיבות שלה, או כך זה לפחות הרגיש, זהו שיר שהתחיל את אבולוצית האלקטרו של שנות האלפיים אל עבר מה שאנחנו חושבים שאנחנו מכירים היום. פאק פרנק סינטרה! מי שלא מכיר עדיין את הטראק האלמותי הזה – זה הזמן ללחוץ פליי במיקסטייפ שהכנתי למטה, זה הקטע השני בו.

Mix Kittin by lightbaz.com

00.00 – Silver Screen Shower Scene
04:20 – Frank Sinatra
07:53 – Stock Exchange
13:02 – Suspicious Minds (Elvis)
18:48 – Uno
25:20 – Allergic
30:00 – 1982
34:10 – Rippin Kittin (with Golden Boy, Ellen Allien Mix)
38:30 – Kittin Is High
42:00 – The Beach

כששמעתי לראשונה את מיצי כמעט ושנאתי את עצמי על כך שאני כל כך אוהב את זה, אבל ההרגשה הזאת חלפה לה בשניה שתפסתי את הקריצה הממזרית של הגברת. תרבות הנצנצים, הסלבריטאים והקוק שכל כך מופגנת במוזיקה שלה עשו לי מין אנטי ילדותי שכזה, מין תגובה שכלתנית ראשונית שכל הזמן התנגשה עם העובדה הבלתי מעורערת שהתחת שלי פשוט לא יכול שלא לזוז לצלילי Silver Screen Shower Scene, הקטע המעולה שהוציאה יחד עם פליקס דה האוסקאט. זה הרגיש לי קצת כמו מוזיקה של ללקק לעצמך את הפיטמות. מצד שני, כל הזוהר, הרדידות ווהטראשיות שבאים לידי ביטוי במילים שלה ובעיקר באיך שהיא שרה אותן מקבלות קונטרה הכרחית של מין ציניות לעגנית וקלילה, חצי משתתפת חצי צופה מהצד. ולחשוב שהצרפתייה הזו, עם כל "הגליץ והגלמור" שלה עד לא מזמן בכלל רקדה 2Unlimited על הבאר בשביל כסף כיס.

עד היום הספיקה סצנת האלקטרוקלאש העולמית די לדעוך וגם ג'יגולו רקורדס כבר לא מה שהיתה פעם, שלא לדבר על זה שהאלקטרו הספיק לחוות מהפכה נוספת מאז – עם עלייתה של חברת התקליטים הפריזאית אד בנגר (ג'סטיס, Mr. Oizo, סבסטיאן),  שגם היא כבר נמצאת אחרי שיאה לפחות מאז 2007. אך כל זה ממש לא מונע ממני להתלהב מהגעתה המבורכת של מיצי קיטין וזאת מהסיבה הפשוטה שהיא פשוט אחת הדיג'ייות הכי טובות שאני מכיר. מאז 2001 היא הוציאה חמישה אלבומים, שמתוכם שניים, I Com  ו- Batbox, הם חובה עבור כל חובב אלקטרו, ובמרווח הזמן שחלף בין שניהם הוציאה קיטין גם אלבום מיקס-סט עבור סדרת !Bugged Out היוקרתית. בעיני ובאוזני רבים האלבום הזה  נחשב להוכחה חותכת לכך שלאשה הזאת יש יכולות פנומנליות גם בהיתוך סגנונות אלקטרוניים שונים, לפעמים רחוקים מאוד אחד מהשני ובטח שמהאלקטרו שהיא בעצמה עושה. השנה היא אפילו שחררה אלבום שני שלה יחד עם דה האקר שמתוכו הכנסתי למיקסטייפ אינטרפרטציה מגניבה לאללה ל-Suspicious Minds של אלביס פרסלי.

קשה לי להגיד איזו מוזיקה בדיוק תבחר מיצי לנגן באומן 17 במסיבה הקרובה, אבל בשני דברים אני בטוח: מיס קיטן הולכת להזיז לי ת'תחת הרבה לפני שהראש שלי יצליח לקטלג את את משמע אוזניי לז'אנרים ולשייך להם סטריאוטיפים בהתאם,  והדבר השני הוא שההפקה חייבת לחבר לה איזה מיקרופון ולקוות שהיא תחליט להשתמש בו. מי יודע, אולי יבוא לה פתאום לשיר: "It's OK to say it's all wrong / I got my 1st class one way ticket to the dawn"

הזוכה בכרטיס הזוגי: הדר