אוזריק טנטקלס חוזרים לארץ להופעה בבארבי ב-8 באוקטובר. האוזריקים הם בין הרכבי הפרוגרסיב רוק המעטים שאני ממש אוהב, אולי כי הם יותר בקטע של לעשות מוזיקה פסיכדלית (מאוד), מאשר לעשות דאווינים על הגיטרות. אוזריק מנגנים שילוב של רוק ואמביאנט עם אלמנטים של טראנס בלייב, ובלי הבולשיט הטראנסאווטי שאנחנו לפעמים נוטים להתנער ממנו. הם היו כאן לפני המפץ הגדול של מסיבות הטבע ונשארו אחריו, כבר מ-83 הם מתעסקים במוזיקה של עב"מים, פיות ודרקונים, וכל עטיפות האלבומים שלהם נראות כמו שפריץ של צבעים או ציור ילדים.

הם כמובן נגנים מעולים אבל זה פחות מה שמענין כאן, מה שחשוב הוא שהם יצירתיים בטירוף. הם הולכים לעשות כאן הופעה עם שירים לבקשת המעריצים ות'כלס, יש להם המון כאלה בארץ. אז אם בא לכם לבקש שירים שיבצעו בהופעה כנסו לאיבנט בפייסבוק ופשוט תבקשו. אוזריק יוצרים Psyrock מהפנט שכל חובב גונג חייב לשמוע וסביר להניח שכבר מכיר ואוהב.

אגב, מסתבר שאתמול בברזילי היה סט לייב של Eat Static, שהם הרכב טכנו-טראנס שהקימו חברים מאוזריק טנטקלס. את מרב פפלר מהלהקה (גם מאוזריק וגם מאיטסטאטיק) יצא לי לראות כבר כמה פעמים בישראל ולא פלא, מסתבר שיש לו כאן הרבה חברים שפגש בטיולים ובפסטיבלים ברחבי העולם, וחוץ מזה – אשתו ישראלית. לפי מה שקראתי ב-Ynet הוא בעצמו אומר שהוא ממש אוהב לבוא לכאן, לא נראה לי שהוא טיפוס שרואה חדשות. למרות שזה כבר הביקור הרביעי שלהם כאן, אף פעם לא ראיתי את אוזריק טנטקלס בישראל, אך על סמך מה שחוויתי בהופעה שלהם בגלסטנברי לפני חמש שנים – ממליץ לא להחמיץ.