הבלוג "אפרכסת", שמתמקד בהמלצות על הופעות של מוזיקת שוליים ישראלית, הזמין אותי להנחות את מסיבת יום ההולדת שלו. הוא בן שנתיים (!) והחגיגה תתקיים במועדון "האזור" בצהרי יום שישי הקרוב 22.2 (פורים). אני אוהב ומעריך את האנשים שמאחורי הבלוג, אז זרמתי ואני אנחה אותו (ויונתן קוטנר האלוף יתקלט בין ההופעות. מבחינתי זה צ'ופר).

מה עושים כדי להשתתף בהגרלת הכרטיס הזוגי? עושים לייק לפוסט ומשאירים תגובה כלשהי (ההגרלה תהיה פתוחה עד יום רביעי). אם בא לכם להוסיף לינק לשיר של להקה/אמן ישראלי חדש יחסית שממש עושה לכם את זה, זה יהיה נחמד מצידכם.

עיצוב פוסטר: מורן ברק
עיצוב פוסטר: מורן ברק

איתמר ציגלר, חבר בהרכב הישראלי-ניו יורקי Pink Noise, הופיע עם "בלקן ביט בוקס" בכל פעם שהגיעו לארה"ב, מפיק לאיטליז את אלבומה הבא, חידש את "שיר השיכור" של אברהם חלפי בביצוע מופתי ולטעמי הוא הכי מרשים כשהוא לבדו.

"אנטיביוטיקה" עושה את זה בעברית כל כך טוב. היא נשמעת משם ומכאן בו בזמן מבלי לאלץ את האוזן למבטא או למניירות. להקת רוק אלטרנטיבי פוסט-פאנקית שקיימת כבר שבע שנים ובאחרונה הוציאה את האי-פי המצוין "אפוריזם". אה, ואם אתם לא מכירים את הלהיט הגדול שלהם "מונומליציה" – זה הזמן.

דניאלה ספקטור בעלת הקול השמיימי, שהעיפה לנו את הראש עם "הכוכב הזה מת" ו"הירושימה", תגיע גם. איכשהו קרה שעדיין לא ראיתי אותה מופיעה. מחכה לה בקוצר רוח.

היוצר והקונטרה בסיסט המוכשר יהוא ירון, שם שגור בפי כל מי שלפחות חצי מעורב בסצינת המוזיקה מקומית העצמאית, השיג לאחרונה בזכותכם (באמצעות אתר headstart) מימון להפקת אלבום הסולו הבא שלו. סביר שנשמע טעימות ממנו ביום הולדת הקרבה של אפרכסת.

את השם ניקול מרסדס אני שומע שוב ושוב מחבר טוב מ"אפרכסת" ועכשיו, לקראת ההופעה, החלטתי להאזין כמו שצריך והיא מצוינת. שרה מעין פולק-פופ באנגלית. הוציאה בשנה שעברה את אלבום הבכורה שלה All The Windows. מתוקה מאוד, אך רחוקה מלגרום לסכרת. בייחוד אם מאזינים למילים.

"עבודות עפר" הם חבר'ה יוצאי דופן בשטח, לא חלק משום מלייה או ברנז'ה תל אביבית. לא ברור מה ההשפעות שלהם (וזה רק מסקרן עוד יותר). הגרעין הקשה של ההרכב הוא יונתן תורג'מן ואסף חזן שמגובים ע"י הבסיסט/מפיק אדם שפלן והמתופף המעולה ברק קרם. באחרונה הוציאו את אלבומם השני בעל השם המעולה "פתיחות" (לא openness אלא פתיחות, עם חולם, כמו רייסים ברמזור). ראיינתי אותם ל"הארץ" אחרי שהופתעתי והתרגשתי ממבנה השירים הלא שגרתי ומהכתיבה המופשטת והמפותלת בשיריהם. הנה האלבום החדש:

"אפרכסת", מזל טוב 🙂