בין שלל ההופעות הקרבות של פסטיבל תל אביב השני למוזיקה, ישנם שני ערבים ספציפיים שאני ממש לא רוצה לפספס וגם יש לי שני כרטיסים זוגיים לחלק לכל אחד מהם! הראשון הוא ערב השואוקייס השני מתוך ארבעה, שייתקיים באולם הקאמרי 3 ב-21.10 (יום חמישי הקרוב) והשני הוא הופעה אינטימית של הכוכב הצעיר, אושיק לוי שהוציא לאחרונה אלבום קאברים מעולה ומפתיע ביותר. ההופעה של אושיק לוי תתקיים בצוותא 2 ביום שישי הקרוב (22.10). איך זוכים? כל שאתם צריכים לעשות הוא להשאיר תגובה. אם אתם לא יודעים איזו תגובה להשאיר אתם מוזמנים לכתוב לי מתכון למשהו טעים כי אני כל יום קונה מנה פלאפל וזה כבר מתחיל להיות לא לעניין. אה כן, ואל תשכחו לציין לאיזו הופעה יותר בא לכם ללכת.

הרעיון מאחורי ערבי השואוקייס של הפסטיבל הוא לאגד ארבעה עד חמישה אמנים עצמאיים בכל ערב, שהמכנה המשותף שלהם הוא התמקדותם בתוכן, במילים. מי שאוהב סינגר-סונגרייטרים יהנה שם במיוחד. הערב השני מתוך הסדרה הוא הערב המוצלח ביותר לטעמי, יופיעו בו איגי דיין, מרי אוצ'ר המדליקה מלהקת Mary & the Baby Cheeses, ניר גבע, ירון בן עמי וההיילייט של הערב – אבי עדאקי! האיש כותב ומבצע טוב כל כך שבא לצעוק לולולולו כל פעם שאני שומע את שמו. מי שלא יודע עדיין על איזה "לולולולולו"  אני מדבר, הנה תזכורת מאחת ההופעות הכי טובות מאינדינגב האחרון. האמת שגם באינדינגב 2009 עדאקי היה אחת ההופעות המוצלחות והמפתיעות של הפסטיבל. תסלחו ללאון פלדמן שמתרגש ושר חזק עד כדי כך שכמעט ולא שומעים את עדאקי. אני פשוט מת על הוידאו הזה, מת על ההתלהבות האמיתית של לאון מהמוזיקה שהוא מקדם ודוחף בכל הכוח והלב.

לאון הוא גם האיש שינהל את ערבי השואוקייס של פסטיבל תל אביב (השני) למוזיקה, ואם תהיתם למה קוראים לאירוע "180 מעלות" אז הנה לאון מסביר את העניין ברצינות יתרה:

הופעות על כסא מסתובב מול שתי במות זה בהחלט קונספט מסקרן. קצת מוזר אפילו, אבל חוויות מוזרות מבחינתי הן תמיד ברוכות כל עוד המוזיקה טובה!

ההופעה הנוספת שזכיתי לחלק אליה כרטיס זוגי היא זו של אושיק לוי, שהאלבום שלו נמצא אצלי על השולחן בדירה וכל פעם שנכנס איזה חבר הוא תמיד שואל… אושיק לוי?! ואני עונה: כן בנאדם, אושיק פאקין לוי! אלבומו החדש כל כך יפה, כולו מורכב מגרסאות כיסוי מינימליסטיות לשירים של להקות ישראליות משנות התשעים. בין השאר הוא מבצע את חור בלבנה של רוקפור, איש בלי נצח של החברים של נטשה, שקט של נקמת הטרקטור ועוד הרבה ביצועים יפיפיים שמקבלים פרשנות חדשה דרך קולו חרוך הסיגריות ובעזרתו של שלומי שבן שמלווה אותו על הפסנתר בחלק נכבד מהאלבום.

(סיכוי קלוש (במקור של שרון הולצמן
[podcast]http://www.lightbaz.com/wp-content/uploads/2010/10/oshik-levi_sikui_kalush.mp3[/podcast]

(חור בלבנה (במקור של רוקפור
[podcast]http://www.lightbaz.com/wp-content/uploads/2010/10/oshik-levi_hor_balevana.mp3[/podcast]

(כל קיץ (מילים נתן יונתן ז"ל, לחן מיקה קרני
[podcast]http://www.lightbaz.com/wp-content/uploads/2010/10/oshik-levi_hor_kol_kaitz.mp3[/podcast]

הזוכים בכרטיס זוגי: חיימקה לאושיק לוי וניר לערב השואוקייס. תהנו!