Woven Hand יופיעו ב-2 וב-3 ביולי, בצוללת הצהובה בירושלים ולמחרת בבארבי בת"א, ואני זכיתי בהזדמנות נוספת לעשות שניים ממכם מבסוטים. ניסיתי לעשות את זה כבר קודם, רק שההיפי ביטל, כזכור לכם. מי שיעלה בהגרלה הנכחית, יזכה לבחור איפה בא לו לראות את ההופעה ואני לגמרי בטוח שהיא הולכת להיות לא פחות מחוויה דתית, איפה שלא תבחרו (היפית היא לא תהיה, זה בטוח). הופעת החימום תהיה שונה בשתי ההופעות: יהוא ירון יחמם בירושלים, ובתל אביב רועי ריק ועידן רבינוביץ' מהקולקטיב. כדי להשתתף בהגרלה השאירו תגובה. אם בא לכם, אתם מוזמנים לכתוב איזה שיר לדעתכם ממש הכעיס את אלוהים במאה שנה האחרונות. מי יודע? אולי בסוף אכין איזה מיקסטייפ חטאים מהתגובות שלכם :).

קחו אותי אל הדרום החם / צילום: יח"צ

מאז שיצאה ההודעה על כך ש-Woven Hand מגיעים לארץ, אוחזת בי התרגשות שלא נרגעת. ישר קפצתי על ההזדמנות כששמעתי את החדשות הטובות, ובהיותי כתב מוזיקה בטיים אאוט, ארגנתי לעצמי ראיון עם מנהיג הלהקה דיויד יוג'ין אדוארדס. במהלך הראיון איתו, שמחתי לגלות עד כמה הבן אדם תואם את האישיות שדמינתי שאני כבר מכיר מתוך שיריו. איש צנוע וכן, עדין ונטול ציניות, חושב טוב לפני כל דבר שיוצא לו מהפה, חושב בעיקר על אלוהים. עד שתתפרסם הכתבה (בשבוע הבא) כדאי לכם מאוד לקרוא את הראיון המעולה שערך איתו מתן נויפלד בעונג של גיאחה. אולי תבינו עד כמה שונה ומוזר זה רוקר ירא שמיים.

אל Woven Hand הגעתי דרך שיר ספציפי של 16Horsepower, ההרכב הקודם של אדוארדס. שמו של השיר הזה הוא Burning Bush, והוא באמת היה התגלות עבורי, סיפתח למוזיקה הרוחנית שהאיש המדהים הזה עשה לפני ואחרי Secret South, אותו אלבום מופתי שממנו לקוח השיר.

Burning Bush by 16 Horsepower
[podcast]http://www.lightbaz.com/wp-content/uploads/2010/06/04-16-Horsepower-Burning-Bush.mp3[/podcast]

עד אז מוזיקה גותית היתה, בשבילי לפחות, נחלתם של ניק קייב, דארק אייטיז ולהקות שלרוב הן ממוצא אירופאי. לכן זו ללא ספק הייתה סוג של כאפה, פתאום לקבל את רוק הפחדים האפל, שכבר אז כל כך משך אותי, בגרסה דרומית של פולק, קאנטרי וגוספל. האוירה במוזיקה של סיקסטין הורספאוור נשמעה לי כמו איזה פסקול נשכח לסיפור אימה אמריקאי עתיק, כזה עם זאבים, אוהלים, מדורות ורוחות רעות. כמו צ'יזבאט קודר למבוגרים. אדוארדס עד היום ממשיך בעקביות באותו הקו של התעסקות מיוסרת במוסר האדם, וברעיון של האיש הקטן אל מול האל הגדול, זה שמפחיד ואוהב אותו כל הזמן. אל תחשבו שמדובר כאן באיזה מיסיונר קתולי, עד כמה שזה נשמע מוזר אדוארדס אפילו לא מחשיב את עצמו לאדם דתי. בטח שלא נוצרי טיפוסי.

"This fear is only the beginning
All for the loving hand
Yes I smile and I agree
It is a good night to shiver
A good tounge might make it right
All I've said above a whisper

There is a sorrow to be desired
To be sorrows desire…"

בארסנל השירים הרחב של אדוארדס, גם עם סיקסטין הורספאוור וגם עם וובן הנד, לא תמצאו שיר אהבה אחד סטנדרטי בין גבר לאישה, אבל זה לא אומר שאין במוזיקה אהבה. הגישה של אדוארדס לכתיבה היא בד"כ הוליסטית ואבסטרקטית, כזו שמחברת כל סוג של רומנטיקה עם אהבת האל. זהו לחלוטין הרומן המתמשך של אדוארדס וזה שמנחה אותו בכתיבת השירים לאורך השנים.

הוא גם די אוהב לעשות קאברים ולשלב אותם בהופעות ובתוך האלבומים עצמם. וובן הנד כבר ביצעו שירים של אמנים כמו בוב דילן, ביל ווית'רס,  ג'וי דיויז'ן ולאונרד כהן. השנה השתתף אדוארדס בפרוייקט מחווה ללהקת הבלוז-Pאנק The Gun Club, לצד אמנים כמו ניק קייב ומארק לאנגן. ב-The Threshing Floor, האלבום החדש של וובן הנד שאמור לצאת בהמשך החודש (יוני 2010), הם מבצעים קאבר ל-Truth של ניו אורדר. בניגוד לאלקטרוניקה של ניו אורדר, האלבום החדש של וובן הנד הולך לשלב בתוכו כלי נגינה אקוסטיים מוזרים, שבטח מעולם לא ראיתי קודם, ולראשונה גם יכיל אלמנטים ים תיכוניים.

ביצוע ל- Nobody 'Cept You – שיר של דילן שהופיע לראשונה באוסף הבוטלגים הראשונים שלו ב-91

אני מרגיש שזו הולכת להיות ההופעה שתזכיר לכולנו מהו פירושה המקורי של המילה טראנס. וובן הנד ידועה בתור להקה שמספקת חוויה עוצמתית ודרמטית על הבמה, בואו גם אם אתם לא ממש מכירים אותם. באמת. לדעת את המילים או להכיר את השירים מראש זה תמיד נחמד אבל במקרה הזה אני באמת מאמין שהחיבור של הקהל ללהקה לא יגיע בהכרח משם. אם מוזיקה היא דבר קדוש בחייכם, אלוהים יודע שזאת הופעה שלא כדאי לכם לפספס. חבל שתאלצו לתת את הדין על כך בעולם הבא.

אדוארדס אמר גם לי וגם לנויפלד, שכולנו חוטאים ושהוא ממש לא מתכוון לבטל או להחרים

ההגרלה תהיה פתוחה עד יום שישי בחצות (25.6).
לזוכים יישלח מייל משמח וכמו כן, אפרסם את שמותיהם כאן ביום שבת הקרוב (חוטא שכמוני).

הזוכים בהגרלה הם הדר ג, ו-ziv. בדקו במייל